Thursday, May 13, 2021

לא, אין סימטריה (Hebrew)

UPDATE:

END OF UPDATE

Из телграмма Амита Сегеля.

יש המשך למטה.
Ниже есть продолжение.

פורעים ערבים עברו אמש, זה הערב השני, בין כל העסקים של היהודים בעיר עכו, מציתים אותם אחד אחד, ואם יש בפנים יהודים שאפשר להרוג – הרי זה משובח. העובדה שגם אזרחי עכו הערבית ישקעו עקב כך לאבטלה ועוני לא עניינה אותם, אל מול הערך הנשגב של מלחמה ביהודים.

בבית החולים עדיין נלחם על חייו יהודי בן למעלה משמונים שנלכד במלון האפנדי שעלה באש. ניסיונות לינץ' בוצעו בלוד, טמרה ובעכו וגם בירושלים בתחילת השבוע אבל מי בכלל זוכר. פורעים ערבים מעברו השני של הצד הירוק רצחו ילד יהודי בן חמש שהתחפש בפורים האחרון לצב נינג'ה, עובדת זרה מהודו, אישה מחולון שהייתה בדרכה הביתה, אב ובתו מלוד. יהודים רבים נפצעו גם הלילה בלוד מירי חי, אבנים, סלעים, בקבוקי תבערה ושריפות. בחיפה שישים נפגעים משאיפת עשן שנגרמה מהצתת מכוניות של יהודים. זו רשימה חלקית שבחלקית, אפילו לא עשירית מכלל אירועי השבוע.

במקביל, אירע אתמול בלילה לינץ' מחריד בבת ים. פורעים יהודים היכו ערבי (בדגל ישראל, למרבה הזוועה) כשציציות מתנופפות תחת בגדיהם של האנשים האלה, חסרי צלם א-לוהים. השב"כ צריך לרדוף ולאתר אותם אחד אחד ולהושיב אותם בכלא לשנים רבות. לו היו שם שוטרים, היו צריכים לנטרל אותם. מהיכרותנו את הטיפול המדינתי בקיצונים היהודיים המועטים, הוא יבוצע: כך הוצאה מחוץ לחוק, הנציגים היחידים שפסל בג"צ מריצה לכנסת היו יהודים, המעצרים המנהליים היחידים בישראל היו של חשודי טרור יהודיים. הסיקור בתקשורת העברית מתמקד שוב ושוב בבת ים, האם זה המקרה ההפוך בתקשורת הערבית? האם גם שם השדרנים כולם מזדעזעים מנסיונות הרצח הסיטוניים נגד יהודיים?

לא, אין סימטריה, למרות הניסיונות המגושמים להמציא אותה עוד בטרם הלינץ' בבת ים. אלה לא "עימותים בערים המעורבות" אלא התנפלות של פורעים ערבים על אזרחים יהודים, רכושם, משפחותיהם והמקומות הקדושים להם. זו לא "אלימות הדדית" אלא גל עצום של התנפלות על הדו-קיום, שכנגדו עולה עכשיו קומץ יהודי אלים במספר מקומות מועט במדינה. רבע שעה אחרי הלינץ' בבת ים כבר קרס הטלפון שלי מגינויים, בלי אבל ובלי בערך, של כל צמרת המדינה, מהנשיא ריבלין ועד סמוטריץ'. למה לקח לחברי הכנסת הערבים למעלה מיממה עד שהפסיקו לגמגם (ולא כולם)? ואיך זה שעוד לא שמענו גינוי צלול אחד, אחד! מחברי המשותפת ורע"מ לירי המתועב של חמאס, שהרג שלשום לפנות בוקר אזרח ערבי ובתו? לו התנפלו פושעים פליליים ערבים על אזרחים ערבים בלוד הייתה זעקתם עולה השמיימה, ובצדק. אך כאשר מדובר בפרעות, בנשק חי, נגד אזרחים יהודים, הכל מגיע כמו מברקים של פעם: מגומגם, מקוטע, ובאיחור.

מי שמנסה בכוח, כל החיים, לייצר סימטריה, מבקש לשדר כאילו יש כאן מלחמת אזרחים סטייל בלפסט, בין שני לאומים או שתי דתות. ולא היא. משחר הציונות יהודים הכירו בנוכחות הערבית, אך ערבים לא הכירו בנוכחות היהודית. עזה יכלה לחיות בשלום ובשגשוג לולא החליטה להתנפץ בשנאה אל חומותינו. גם לוד יכלה לפרוח, ועכו פרחה, עד שהתפרץ גל השנאה המבהיל הזה. אף לינץ' יהודי לא בוצע מעולם, סתם כך, ללא סיבה, בתושבי חיפה הערבית, יפו הערבית, לוד הערבית או רמלה הערבית. מעולם לא התפרעו יהודים בכותל נגד הערבים בהר הבית, רק להפך. והם עוד מעזים לומר שאל אקצה בסכנה.

ציור הסימטריה המעוות הזה גם עלול לעלות בחיי אדם: כל עוד מדינת ישראל תסרב להכיר במצב היא תתמהמה במששלוח צבא לערים המעורבות, כשם שהטלת העוצר בלוד התמהמהה. עוד שווה להקדיש פעם מחשבה לצורך הפסיכולוגי בהלקאה על החזה תחת אש. אבל לא עכשיו. אין זמן, ואין סימטריה.Александр Непонмящий переводит Абу Али Экспресс

И снова с нами неутомимый Абу Али Экспресс (https://t.me/abualiexpress, к слову, стремительно догоняющий по количеству подписчиков прежде остававшегося вне конкуренции Амита Сегаля) со своими обзорами арабской новостной сферы:

________________

Абу Али Экспресс: следует обратить внимание на официальные ночные заявления военного крыла ХАМАСа "Изз Адина аль-Кассама".

Согласно этим сообщениям, "крыло" обстреляло ночью Тель-Авив и Иерусалиму. Вот только раньше они хвалились мощью залпов (130 ракет за раз), теперь упоминаний о количестве ракет уже нет, потому что хвастать нечем.

Это возможно указывает на ослабление ракетных возможностей ХАМАСа, о чём я писал ещё вчера.


Ниже есть продолжение.

Позавчерашняя серьезная атака на Тель-Авив была воплощением самой страшной угрозы со стороны ХАМАСа.

Даже обстрелы более удалённых от Газе мест уже не так важны, ведь с точки зрения ХАМАСа именно Тель-Авив является «сердцем сионистского образования». А потому в стрельбе на более дальнюю дистанцию нет для ХАМАСа особого интереса.

По данным официального представителя нашей армии, с 20:00 часов вчерашнего вчера и до сегодняшних 6:00 часов утра в сторону Израиля было выпущено 130 ракет всех типов дальности (то есть, вместе с миномётными обстрелами по Сдероту и окрестностям Газы - прим. переводчика).

И это совершенно очевидное и резкое ослабление сил противника.

***

И вот, кстати, военное крыло Народного фронта тоже не выполнило своё обещание. Они официально поклялись обстрелять минувшей ночью Бэер-Шеву. Однако сирен в Бэер-Шеве и её окрестностях этой ночью не было.

_____________________

Добавлю от себя: всё это говорит о том, что наша армия фактически подавила ракетную мощь террористов. Разумеется, у них остались возможности обстреливать из миномётов окрестности сектора, включая Сдерот. И скорее всего, сохранилось что-то и из ракет средней дальности. Но осуществление по-настоящему мощных, скажем так, стратегических залпов им уже не под силу.

Наша же армия, теме временем, продолжает действовать по заранее определённому плану: ликвидирует среднее руководящее звено (тех, кто фактически руководит осуществлением терактов и обстрелов) и уничтожает инфраструктуру и символы власти ХАМАСа в секторе.

«Аллах воздаст каждой душе то, что она приобрела» (сура «Авраам», аят 51)ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה לתקשורת (Hebrew)