Wednesday, March 20, 2019

הגיע הזמן לומר זאת בפירוש ולבקש סליחה (Hebrew)

Заметка полностью.

נחנו, החרדים, אשמים בהתנתקות הנוראה הזו מגוש קטיף, בעקירת אלפי ילדים מבתיהם באכזריות, ברקע צרחותיהם ודמעותיהם שזעקו לשווא ללא מענה.

יכולנו למנוע את זה. ההתנתקות לא היתה עוברת ללא ממשלה, וללא החרדים לא היתה קואליציה. אבל החרדים לא פרשו מהקואליציה. אחד ברח אז לנופש בצפון ולא הרים טלפונים, חכי״ם חרדיים אחרים נמנעו בהצבעה, וכך העברנו את ׳הפשע הגדול בהסטוריה׳ הזה. הכל בגלל תקציבים שקיבלנו. עקרנו 10 אלף אנשים מבתיהם, שבכו, צעקו, נשברו מכאב, ולא חזרו לעצמם לעולם מאז הגירוש המשפיל. עמדנו בצד בשקט אכזרי, (חוץ מבודדים צדיקים שהלכו להפגין יחד עם המגורשים והלכו איתם יד ביד). שתקנו כי רצינו כסף מהממשלה. 290 מליון שקל קיבלנו אז, בתמורה על השתיקה. היה קשה לנו להתגבר על זה.

אבל אשמים אנחנו.


יש המשך למטה.
Ниже есть продолжение.

לדי גוש קטיף היקרים, אני רוצה לבקש מכם סליחה. הייתי אז בחור בן 14, לא ידעתי אז מה הולך סביבי. אם הייתי יודע ומבין, הייתי צורח ברחובות. רק כמה אדמורי״ם יחידים זעקו אז. סבא שלי האדמו״ר משומרי אמונים זצוק״ל, הרבי מערלוי זצוק״ל, והרבי מסדיגורא זצוק״ל. ואולי עוד מישהו. אבל חסמו להם את הדרך ולא נתנו להם להשפיע על גדולי ישראל. וכך העברנו את הפשע הנורא הזה.

הרב פרוש יושב אתמול עם חסידי חב״ד (לינק בתגובה ראשונה), ומשכנע אותם להצביע ליהדות התורה. הם שואלים אותו: איך אנחנו יודעים שלא תגרמו שוב פעם להתנתקות ולגירוש? הוא עונה להם, שהוא בשונה מחכי״ם אחרים היה נגד ההתנתקות, וגם האדמו״ר מסלונים שהוא במועצת והוא ימני יהיה נגד, ושהבלוק עם חכי״ם חרדים אחרים הוא רק טכני ולא נלך עם דעותיהם וכו׳.
אבל בני גנץ הרי אמר שההתנתקות היתה דבר נכון שצריך להפיק ממנה לקחים הלאה, והחכי״ם החרדים אומרים כל הזמן שהם לא פוסלים ישיבה עם גנץ! ויש להם בעיה רק עם לפיד שאולי יקצץ להם כסף מהמוסדות.

חשבתם פעם על זה? ״הסכמי אוסלו״ הארורים שבעקבותיהם נרצחו אתמול הרב אטינגר הי״ד ושלשום נרצח גל קיידאן הי״ד, עברו רק בגלל ח״כ חרדי אחד ששיגע אז את הרב עובדיה יוסף זצ״ל.
״הגירוש הנורא״ מגוש קטיף שהמיט עלינו את כל הטילים והטרור של עזה מול שדרות ואשדוד וכל הדרום, שוב, עבר רק בגלל שהחרדים לא מנעו את זה. מילא אריק שרון ז״ל, שהפחד מישיבה בכלא לשנים ארוכות עיוור אותו, אבל אנחנו, שאנחנו כן לומדים תורה, ואמורים להיות לנו ערכים של דאגה לעם ישראל והשתתפות בכאב הגדול, זרמנו עם הפשע הנורא הזה, אך ורק בגלל ״כסף ותקציבים״.

טאטע אין הימל, חטאנו, עווינו, פשענו.

שאלתי אתמול כמה חסידי בעלזא: אם היו גרים 10 אלף חסידי בעלזא בגוש קטיף, נראה לכם היו מגרשים אתכם ונותנים את הבתים לערבים? כולם אמרו לי פה אחד: וודאי שלא. אני שואל חסידי גור: אם היו גרים 10 אלף חסידי גור בגוש קטיף, נראה לכם היו מגרשים אתכם לטובת הערבים? הם מרכינים את הראש בחיוך.. וודאי שזה לא היה עובר. ואני מוסיף לכם, תהיו בטוחים גם שאם היו גרים שם 10 אלף חרדים ליטאיים, או 10 אלף חרדים ספרדים, החכי״ם החרדים היו מונעים את זה בוודאות. לא היה עובר גירוש, מאה אחוז.

אבל הם היו רק ׳מזרוחניקים׳. ומה אכפת לנו בכלל מעם ישראל? ממתי אכפת לנו מארץ ישראל?? אנחנו רוצים רק דבר אחד: כסף למוסדות. יש לכם? יאללה, בוא נשב יחד בקואליציה.

ילדי גוש קטיף, אני מתבייש מכם וכואב את כאבכם. לא, אינני מזדהה עם הפשע שעשו לכם. כאבכם הוא כאבי, והפשע שעשו לכם הוא פשע שעשו גם לי. וכאשר הנני שומע כיום שהחכי״ם החרדיים אומרים שבני גנץ (שאומר שרוצה לעשות עוד התנתקות, ושאומר ש׳יש שופטים בירושלים׳ על כך שפסלו את מיכאל בן ארי והכשירו את המחבלים מבל״ד), הוא ׳איש טוב׳ שאפשר לשבת איתו, אני יודע שהם אפילו לא מכים על חטא על כך.

ילדי גוש קטיף היקרים והאהובים, אני בצד שלכם. אצביע רק למי שיילחם עד טיפת דמו האחרונה בשבילכם. מי שעם ישראל חשוב לו בדיוק כמו לימוד התורה. כי אורייתא וישראל חד הם.

https://www.facebook.com/1MendelRoth/posts/889105238090501

Михаил Брук: Пурим и КатастрофаСм. также:
Михаил Брук: Пурим и Катастрофа
Михаил Брук: Йосеф и его братья
Михаил Брук: Йосеф и Йеhуда
Михаил Брук: кто такой Гог из страны Магог